Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ 05/01/2017 11:02 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ապրիլի 30-ին և լույս մայիսի 1-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 420 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Минобороны Арцаха сообщает о более 35 нарушениях перемирия с азербайджанской стороны 05/01/2017   11:08  |  Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 30-го апреля и в ночь на 1 мая нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха более 35 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям около 420 выстрелов.
В южном направлении линии соприкосновения войск азербайджанские ВС применили также автоматический станковый гранатомет (2 снаряда).
“Подразделения Армии обороны НКР удерживают полный контроль над ситуацией на передовой, продолжая надежно оборонять боевые позиции”, – отмечается в сообщении.