Հակառակորդի կողմից ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքով հարուցվել է քրեական գործ 04/28/2017 12:29 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Մհեր Արզումանյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2017 թվականի ապրիլի 28-ին՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում մահացու վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Մհեր Ֆելիքսի Արզումանյանը:

Суббота 11 / 09 / 2024
Уголовное дело возбуждено по факту убийства противником армянского военнослужащего 04/28/2017   13:15  |  Криминальная хроника
Вторым гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства противником армянского солдата срочной службы Мгера Арзуманяна, сообщает пресс-служба Следственного комитета.
"28 апреля 2017 года в районе 09:30в результате произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части смертельное огнестрельное ранение в области грудной клетки получил солдат срочной службы, рядовой Мгер Феликсович Арзуманян", - отмечается в сообщении.