Հրաչյա Հարությունյանին ոչ թե արտահանձնում են, այլ փոխանակում` ՌԴ քաղաքացու հետ. «Փաստ» 04/27/2017 09:26 | Մամուլ
«Փաստ»-ը գրում է, որ ապրիլի 25–ին պաշտոնապես հայտարարվեց, որ Տամբովի բանտից Հայաստան կարտահանձնվի 6 տարի 9 ամիս ազատազրկման դատապարտված Հրաչյա արությունյանը:
«ՀՀ իշխանությունները, Արդարադատության նախարարությունը հետևողական ջանքեր են գործադրել դատապարտյալի փոխանցման խնդրի լուծման ուղղությամբ և ներկայում Հրաչյա Հարությունյանի՝ Հայաստան փոխանցելու հարցում ֆինանսական պարտավորությունների առկայության խոչընդոտը վերացված է»,– ասել էր արդարադատության փոխնախարար Վիգեն Քոչարյանը:
«Փաստի» հավաստի աղբյուրների վկայությամբ, սակայն, Հրաչյա Հարությունյանին ոչ թե արտահանձնում են, այլ փոխանակում` Հայաստանի ՔԿՀ–ներից մեկում իր պատիժը կրող ՌԴ քաղաքացու հետ:

Газета “Паст” сообщает о возможном обмене Грачьи Арутюняна на отбывающего наказание в Армении гражданина РФ 04/27/2017   11:44  |  Пресса
Гражданина РА Грачью Арутюняна, осужденного в России по делу о трагическом ДТП в Новой Москве, не экстрадируют, а обменяют на одного из отбывающих наказание в УИУ Армении граждан РФ, пишет газета “Паст” со ссылкой на свои достоверные источники.
Изднаие напоминает, что 25-го апреля было официально заявлено о том, что приговоренный в России к 6 годам и 9 месяцам заключения гражданин Армении Грачья Арутюнян, отбывающий наказание в Тамбовской колонии, будет экстрадирован на родину.
12:46 05/08/2014  |  Лента новостейОбвиняемый в рамках дела о резонансном ДТП под Подольском гражданин Армении Г. Арутюнян получил 6 лет и 9 месяцев колонии
09:41 15/03/2014  |  ПрессаМосгорсуд продлил обвиняемому в ДТП под Подольском Г.Арутюняну срок содержания под стражей