Գողություն դեղատնից (տեսանյութ) 04/26/2017 16:06 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ Երևան քաղաքում գործող դեղատներից մեկից գումար հափշտակած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017թ. մարտի 24-ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ մարտի 23-ին՝ ժամը 22:45-ի սահմաններում, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը մուտք է գործել Երևան քաղաքում գործող դեղատներից մեկը և օգտվելով աշխատակցի անուշադրությունից՝ դրամարկղից հափշտակել է կանխիկ գումար և հեռացել:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, որով նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել են դեղատանը գործող տեսանկարահանող սարքերի՝ տվյալ օրվա տեսագրությունները, ենթարկվել զննության։
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննություն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսանյութում պատկերված ալեհեր, միջահասակ տղամարդուն հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Խնդրում ենք նշված տղամարդուն ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմնին կամ ովքեր ճանաչում են նրան, որևէ տեղեկություն ունեն նրա ինքնության կամ գտնվելու վայրի մասին, հայտնեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին:

Кража в ереванской аптеке попала на видео 04/26/2017   16:42  |  Криминальная хроника
По расследуемому следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван уголовному делу предпринимаются меры, направленные на установление личности человека, похитившего денежную сумму из действующей в городе Ереван аптеки.
Как сообщает пресс-служба СК, 24-го марта 2017 года поступило сообщение о том, что 23 марта в районе 22:45 предполагаемый преступник зашел в одну из аптек в городе Ереван и, воспользовавшись невнимательностью сотрудника, похитил из кассы наличность и скрылся.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 177(Кража) Уголовного кодекса РА, производство предварительного следствия по которому осуществляет следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления СК РА по городу Ереван.
В ходе предварительного следствия были получены записи с действующих в аптеке камер видеонаблюдения, которые были просмотрены.
Для обеспечения разностороннего, объективного и полного расследования по уголовному делу предпринимаются меры, направленные на обнаружение запечатленного на видео седовласого мужчины среднего роста.
СК просит вышеупомянутого мужчину явиться в орган, осуществляющий производство, а тех,  кто располагает информацией о нем или его местонахождении, сообщить об этом в следственный отдел по административному району Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван.