Աղվան Հովսեփյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն 04/25/2017   15:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր աշխատանքային այցով կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ (Ռուսաստանի Դաշնություն)՝ մասնակցելու Հայաստանի Հանրապետության, Բելառուսի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեների առաջին համատեղ կոլեգիայի նիստին: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Եռակողմ կոլեգիայի նիստի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել իրավական համագործակցությանը և փորձի փոխանակմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։
Հայկական կողմը հանդես կգա երեք ելույթով՝ միջազգային-իրավական համագործակցության համատեքստում իրավական օգնություն ցուցաբերելու, միաջազգային-իրավական համագործակցության շրջանակներում առանձին ապացույցների ձեռքբերման առանձնահատկությունների, խնդիրների և դրանց թույլատրելիության, զինվորական հանցագործություններով միջազգային-իրավական համագործակցության և քրեական դատավարության ընթացակարգի հիմնախնդիրների վերաբերյալ։

Председатель СК Армении отправится с рабочим визитом в Россию 04/25/2017   16:38  |  Лента новостей
Возглавляемая председателем Следственного комитета РА Агваном Овсепяном делегация сегодня отправится с рабочим визитом в Санкт-Петербург для участия в первом заседании совместной коллегии Следственных комитетов Республики Армения, Республики Беларусь и Российской Федерации.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, в ходе трехстороннего заседания коллегии планируется обсудить широкий круг вопросов, касающихся правового сотрудничества и обмена опытом.
Армянская сторона выступит с тремя докладами, касающимися оказания правовой помощи в контексте международно-правового сотрудничества, особенностей и проблем получения в рамках сотрудничества отдельных видов доказательств и их допустимости, а также международно-правового сотрудничества по военным преступлениям и вопросов процедуры уголовного судопроизводства.