Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ 04/22/2017   09:44  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ապրիլի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 520 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը անհրաժեշտության դեպքում դիմել են պատասխան գործողությունների և համապատասխան քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны НКР сообщает о гранатометных обстрелах с азербайджанской стороны 04/22/2017 09:55 | Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 21-го апреля и в ночь на 22-е апреля нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха около 50 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 520 выстрелов.
В восточном направлении линии соприкосновения войск азербайджанские ВС применили также станковый противотанковый гранатомет(5 снарядов).
"Передовые подразделения Армии при необходимости прибегали к ответным действиям и предприняли соответствующие шаги для организации надежной обороны боевых позиций", – отмечается в сообщении.