Արցախում վիրավորված ժամկետային զինծառայողը տեղափոխվել է Երեւան. վիճակը ծայրահեղ ծանր է 04/21/2017 17:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախում ապրիլի 17-ին հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից վիրավորում ստացած 19-ամյա Թաթուլ Հարությունյանը Ստեփանակերտի հոսպիտալից տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ: Այս մասին տեղեկանում ենք «Արցախպրես»-ից:
Թաթուլ Հարությունյանի վիճակը դեռեւս գնահատվում է ծայրահեղ ծանր:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 17-ին ժամը 18:20-ի սահմանում ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից վիրավորում է ստացել ՊԲ ժամկետային զինծառայող, 1997թ. ծնված Թաթուլ Արամայիսի Հարությունյանը:

Раненный в результате обстрела с азербайджанской стороны военнослужащий АО НКР Татул Арутюнян доставлен в Ереван 04/21/2017   17:34  |  Карабахский конфликт
Раненный в результате обстрела с азербайджанской стороны 20-летний военнослужащий Армии обороны Арцаха Татул Арутюнян доставлен из медцентра Степанакерта в Центральный клинический военный госпиталь Минобороны Армении. Об этом сообщает “Арцахпресс”.
Состояние Татула Арутюняна  оценивается как крайне тяжелое.
20-летний военнослужащий Армии обороны Арцаха Татул Арутюнян получил тяжелое ранение 17-го апреля около 18:20 на оборонительном участке одной из воинских частей АО, дислоцированных в северном направлении,  в результате произведенного противником выстрела.