Երևանում ցուցադրության են հանվել ՀՀ զինված ուժերի «Սմերչ», «Գրադ», «Հաուբից» համակարգերը 04/20/2017 14:09 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ազգ-բանակ-2017» խորագրով ցուցահանդեսի շրջանկաներում Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի տարածքում ապրիլի 21- 23-ը կգործի ցուցահանդես, որտեղ կրթական ոլորտի մի շարք առաջատար հաստատություններ կծանոթացնեն իրենց ուսումնական պայմաններին, արձանագրած հաջողություններին և կրթական ծրագրերին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, առանձին տաղավարներում և հարթակներում ներկայացված կլինեն սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի նմուշներ, ՀՀ ռազմաարդյունաբերական համալիրի արտադրատեսակներ:
Համաժողովի շրջանակներում Մարզահամերգային համալիրի մոտ ցուցադրության են դրված «Սմերչ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգ, Точка У մարտավարական հրթիռային համալիրը, հակաօդային պաշտպանության համակարգեր, «Գրադ» համազարկային կրակի համակարգ, «Հաուբից» հրետանային համակարգ, Տ-90 տանկ:
Համաժողովի շրջանակում հանրակրթական դպրոցների սաների համար նախատեսված է հագեցած մրցութային ծրագիր, սահմանված են հատուկ մրցանակներ հաղթողների համար: Կկազմակերպվեն հանդիպումներ արցախյան ազատամարտի վետերանների և ապրիլյան մարտական գործողությունների մասնակիցների հետ:
Միջոցառումներին մասնակցությունը խրախուսվում է դասարաններով՝ զինղեկների և դասղեկների ուղեկցությամբ (9-12-րդ դասարաններ):

Принадлежащие ВС Армении комплексы “Град”, “Смерч” и “Точка У” представлены на территории СКК в Ереване 04/20/2017 15:04 | Лента новостей
В рамках форума “Нация- армия-2017” на территории СКК 21-23 апреля пройдет выставка, на которой ведущие учебные заведения ознакомят посетителей с условиями обучения у них, достигнутыми успехами и образовательными программами.
Как передает “Арменпресс”, на отдельных площадках и павильонах будут представлены образцы вооружения и военной техники, продукция ВПК Армении. В Ереване у СКК выставлены принадлежащие ВС Армении комплексы “Град”, “Смерч”, “Гаубица”, “Точка У”, танк “Т-90”. Минобороны Армении совместно с Министерством образования и науки РА 20 апреля в Спортивно- концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване организовало форум “Нация-армия-2017”, посвященный вопросам военно-образовательной сферы.
В форуме принимают участие ответственные лица Минобороны и Минобрнауки РА, руководители общеобразовательных и высших учебных заведений, преподаватели, учителя, военруки, представители научных центров и общественных организаций.