Վարչապետը ոչ մի կերպ Արման Սահակյանին չի ուզում տեսնել գործադիրում. «Ժողովուրդ» 04/20/2017 09:36 | Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ Կառավարությանն առընթեր պետական գույքի վարչության պետ Արման Սահակյանը, ամենայն հավանականությամբ, այլևս չի լինի գործադիրում, և նրան կգործուղեն խորհրդարան:
«Ինչպես պնդում են «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրները՝ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը որևէ կերպ չի ցանկանում Արման Սահակյանին գործադիրում տեսնել, քանի որ դժգոհ է նրա աշխատանքից, ավելին՝ այդ մասին նա մի քանի անգամ արտահայտվել է ՀՀԿ ներսում:
Պատահական չէ, որ կառավարության նիստերի ժամանակ էլ Կարեն Կարապետյանը պարբերաբար դիտողություններ է անում Սահակյանին: Ու հիմա, որպեսզի նրան ընդհանրապես նեղացրած չլինեն, ՀՀԿ-ում ցանկանում են խորհրդարան գործուղել, առավել ևս, երբ ԱԺ ընտրությունների ժամանակ Արման Սահակյանը, որ առաջադրվել էր ռեյտինգային ընտրակարգով, կարողացավ բավականին մեծ թվով ձայներ ապահովել ՀՀԿ-ի համար»,- գրում է թերթը:

Премьер Армении не хочет видеть Армана Саакяна в правительстве – газета “Жоговурд” 04/20/2017   11:01  |  Пресса
Начальник Управления по управлению государственным имуществом при правительстве Армении Арман Саакян, по всей вероятности, не войдет в состав правительства, его командируют в парламент, пишет газета “Жоховурд” со ссылкой на свои источники.
Как утверждают источники издания, премьер Карен Карапетян не хочет больше видеть Армана Саакяна в правительстве, поскольку недоволен его работой, более того, он несколько раз об этом заявлял в Республиканской партии Армении.
“Не случайно, что в ходе заседаний правительства Карен Карапетян периодически делает Саакяну замечания”, - пишет газета.