Ռուս զինծառայողը հայտնաբերվել է ողջ եւ առողջ 04/19/2017 23:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ Գյումրու «Մուշ-2» թաղամասում իրավապահ մարմինները հայտնաբերել են ապրիլի 18-ից անհետ կորած համարվող ռուս զինծառայող Դմիտրի Լոշմանովին: Նա հայտնաբերվել է ողջ ու առողջ, առանց մարմնական վնասվածքների: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեից: Զինծառայողին տեղափոխում են ոստիկանություն:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ ապրիլի 18-ին՝ ժամը 11.10-ին, ոստիկանության Մուշի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ ՌԴ քաղաքացի, 1982 թ. ծնված Դմիտրի Լոշմանովն ապրիլի 16-ին՝ ժամը 9.30-ի սահմաններում, դուրս է եկել զորամասից գնումներ կատարելու նպատակով և չի վերադարձել:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` նախկինում եւս նման դեպքեր գրանցվել են, երբ զինվորը դուրս է եկել զորամասից եւ ուշ վերադարձել: Նա ունի ընկերներ Գյումրիում, որոնց հետ որոշ ժամանակ է անցկացնում:

Пропавший в Гюмри российский военнослужащий найден живым и невредимым 04/20/2017 09:09 | Лента новостей
Военнослужащий российской военной базы Дмитрий Лошманов, который пропал 18 апреля, найден живым и невредимым в квартале Муш в Гюмри. Следов насилия на нем не обнаружено. Об этом "ФактИнфо" сообщили в Следственном комитете. Военнослужащего доставили в полицию.
Ранее полиция Армении сообщила, что 18 апреля примерно в 11.10 в полицейское отделение "Муш" города Гюмри поступила информация о том, что гражданин РФ Дмитрий Лошманов, 1982 года рождения, вышел 16 апреля примерно в 09.30 из воинской части за покупками и не вернулся.