Մոր ծանոթին սպանելու համար հետախուզում է հայտարարվել 17-ամյա տղային 04/19/2017 14:10 | Քրեական խրոնիկոն
Ջրվեժում 35-ամյա տղամարդու սպանության մեջ կասկածվում է բնակարանը վարձակալած կնոջ անչափահաս որդին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից։
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով պարզվել է Ջրվեժում 35-ամյա տղամարդու սպանության շարժառիթը, առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք՝ 2017թ. ապրիլի 11-ին ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Ջրվեժի Մայակ թաղամասի շենքերից մեկի բնակարանում տղամարդու դի կա:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է Երևան քաղաքի 35-ամյա բնակչի դին՝ կրծքավանդակի առաջային և հետին մասում կտրած-ծակած վնասվածքներով: Նույն օրը ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, մշակվել քննչական պլան, և ձեռնարկվել անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական գործողություններ՝ տղամարդու մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Արդյունքում՝ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել͵ որ նշված բնակարանում͵ որտեղ սպանվել է տղամարդը͵ վարձակալական հիմունքներով բնակվել է 42-ամյա մի կին, պարզվել վերջինիս ինքնությունը և նրա առնչությունն սպանված տղամարդու հետ։
Քրեական գործով որպես կասկածյալ ձերբակալվել էր 42-ամյա կինը։ Իրականացված մեծածավալ քննչական գործողությունների արդյունքում չի հիմնավորվել կնոջ մասնակցությունը կատարված սպանությանը,բավարար ապացույցներ ձեռք բերվել սպանությունը կնոջ անչափահաս որդու կողմից կատարված լինելու վերաբերյալ։ Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա ՝ 17-ամյա տղան ներգրավվել է որպես մեղադրյալ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, և վերջինիս նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:
ՔԿ-ից հայտնում են, որ, քրեական գործի առանձնահատկությունները նկատի ունենալով,վարույթի մասնակիցների մասնավոր կյանքի պաշտպանության նպատակով նույնականացնող տվյալները հրապարակման ենթակա չեն։

17-летний юноша объявлен в розыск по подозрению в убийстве знакомого своей матери в пригороде Еревана 04/19/2017   16:10  |  Криминальная хроника
В убийстве 35-летнего мужчины в квартале Джрвеж в пригороде Еревана подозревается сын женщины, арендовавшей квартиру. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
В рамках расследуемого следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван установлены мотив убийства 35-летнего мужчины и личность предполагаемого преступника.
Ранее СК сообщил, что 11-го апреля 2017 года поступило сигнал о том, что в одной из квартир в здании, расположенном в квартале Маяк в Джрвеже был обнаружен труп мужчины.
В ходе осмотра места происшествия было обнаружено тело 35-летнего жителя Еревана с колото-резаными ранами в передней и задней частях грудной клетки. В тот же день следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления СК РА по городу Ереван было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(Убийство) УК РА. Был разработан следственный план, предприняты необходимые следственные и оперативно-розыскные действия, направленные на установление обстоятельств смерти мужчины.В результате были добыты фактические данные о том, что в указанной квартире, где был убит мужчина, на правах аренды проживала 42-летняя женщина. Личность последней и ее связь с убитым были установлены.
42-летняя женщина была задержана по уголовному делу в качестве подозреваемой.
Как сообщает СК, в результате проведенных крупномасштабных следственных действий причастность женщины к убийству не подтвердилась. Добыто достаточно доказательств, указывающих на то, что убийство было совершено ее несовершеннолетним сыном. На основе добытых доказательств 17-летний юноша был привлечен в качестве обвиняемого по части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА. Последний объявлен в розыск.
Предварительное следствие продожлается. В СК также отметили, что с учетом особенностей уголовного дела идентификационные данные не подлежат разглашению в целях защиты частной жизни участников судопроизводства.