Հակառակորդի կրակոցից վիրավորված Թաթուլ Հարությունյանի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր 04/19/2017   11:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 17-ին հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայող Թաթուլ Արամայիսի Հարությունյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնում է ծանր: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Արցախի Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանից:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Արցախի հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը պաշտոնական հաղորդագրություն տարածեց որում ասվում էր, որ ապրիլի 17-ին՝ ժամը 18:20-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Թաթուլ Արամայիսի Հարությունյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ: Նրա վիճակը գնահատվում է ծանր:

В Армии обороны Арцаха рассказали о состоянии военнослужащего Татула Арутюняна, раненного в результате обстрела с азербайджанской стороны 04/19/2017   11:50  |  Карабахский конфликт
В состоянии здоровья 20-летнего военнослужащего Армии обороны Арцаха Татула Арутюняна, получившего тяжелое ранение  в результате обстрела с азербайджанской стороны, пока нет изменений. Об этом “Арменпресс” сообщил пресс-секретарь Армии обороны Арцаха Сенор Асратян.
“Состояние Татула Арутюняна продолжает оставаться тяжелым. В случае появления изменений мы обязательно сообщим”, -сказал Сенор Асратян.
17-го апреля около 18:20 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, дислоцированных в северном направлении, в результате произведенного противником выстрела ранение получил военнослужащий АО Татул Арамаисович Арутюнян, 1997 года рождения.