Վրաստանի քաղաքացին փորձել է գողություն կատարել. նրան վնասազերծել են բնակարանատիրոջ ազգականները 04/18/2017   17:15  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Երևան քաղաքի Մարգարյան փողոցի բնակարաններից մեկում գողության փորձ կատարած անձը Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի է: Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել:
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017 թվականի ապրիլի 14-ին հաղորդում է ստացվել, որ Մարգարյան փողոցի բնակելի շենքի բնակարաններից մեկում գողության փորձ է կատարվել։ Նախնական տվյալներով՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում  առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը տեխնիկական միջոցի գործադրմամբ բացել է  Երևանի բնակիչ Մ.Աբրահամյանին պատկանող բնակարանի մուտքի դուռը, մտել ներս և հափշտակել տարբեր տեսակի զարդեր ու կանացի ժամացույցներ: Այդ պահին եկել են տանտիրոջ ազգականները և նկատել առերևույթ հանցագործություն կատարող անձին։ Վերջինս փորձել է դիմել փախուստի, սակայն ազգականները նրան բռնել են շենքի բակում։
Դեպքի առթիվ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1.1 կետի հատկանիշներով:
Քրեական գործի նախաքննության ընթացքում Մ.Աբրահամյանը ճանաչվել է տուժող: Պարզվել է, որ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը Վրաստանի քաղաքացի է, 58 տարեկան։ Նրա մասնակցությամբ կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում վերջինս ներկայացրել է բնակարանից հափշտակված իրերը:
Ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ ապրիլի 15-ին 58-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1.1 կետով, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
19:41 22/02/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՏանտերը այրվածքներ է ստացել անհայտ անձանց կողմից իր բնակարանից գողություն կատարելու ժամանակ
16:38 19/01/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակել են ոստիկանների ուղղությամբ
18:17 19/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱղվան Հովսեփյան. Որպես նախաքննական մարմին՝ պարտավոր ենք ապահովելու հանցագործությունների բացահայտումը
10:31 26/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱրծաթյա զարդերի գողությունը կատարողը ձերբակալվեց
17:30 07/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՍտանձնել է ինքնուրույն տեղաշարժվելուց զրկված տարեց կնոջ խնամքն ու նրա տանից գողացել ոսկյա ականջօղեր, կզաքիսից մուշտակն ու այլ իրեր
11:55 21/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱռանձնատներից գողություններ են կատարել
12:30 14/06/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է շուրջ երեք տասնյակի հասնող գողությունների շարք (Լուսանկարներ)

Гражданин Грузии арестован по делу о попытке квартирной кражи в Ереване 04/18/2017   18:20  |  Криминальная хроника
В результате мероприятий, предпринятых в рамках расследуемого следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван уголовного дела, установлено, что лицо, совершившее попытку кражи в одной из квартир на улице Маркаряна в Ереване, - гражданин Грузии.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 14-го апреля 2017 года поступило сообщение о том, что в одной из квартир в жилом доме на улице Маркаряна  совершена попытка кражи. По предварительным данным, около 13:00 предполагаемый преступник вскрыл при помощи технических средств входную дверь в квартиру, принадлежащую жителю Еревана М. Абрамяну, проник внутрь помещения и украл различные украшения и женские часы. В этот момент пришли родственники хозяина дома и заметили предполагаемого преступника. Последний пытался убежать, однако родственники поймали его во дворе дома.
По данному факту следственным по административным районам Ачапняк и Давташен возбуждено уголовное дело по признакам пункта 1.1 части 3 статьи 34-177 Уголовного кодекса РА.
"В ходе предварительного следствия по уголовному делу А. Абрамян был признан потерпевшим. Было установлено, что предполагаемый преступник является гражданином Грузии, ему 58 лет. С его участием был произведен осмотр места происшествия, в ходе которого последний показал украденные из квартиры вещи. По совокупности добытых доказательств 15-го апреля 58-летнему мужчине было предъявлено обвинение по пункту 1.1 части 3 статьи 34-177 Уголовного кодекса РА. В отношении неге избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Предварительное следствие продолжается", - отмечается в сообщении.