Նոր մանրամասներ՝ Ջրվեժում տեղի ունեցած դաժան սպանության մասին 04/12/2017   13:52  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեն նոր մանրամասներ է հայտնել Ջրվեժում տեղի ունեցած սպանության մասին։ Տարածված հաղորդագրության մեջ ասվում է.
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկած անհետաձգելի քննչական միջոցառումների արդյունքում  պարզվել է 35-ամյա տղամարդու սպանության մի շարք հանգամանքներ։  Մեկ անձ ձերբակալվել է:
2017թ. ապրիլի 11-ին ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Ջրվեժի Մայակ թաղամասի շենքերից մեկի բնակարանում տղամարդու դի կա:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։ Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է Երևան քաղաքի  35-ամյա բնակչի դին՝ կրծքավանդակի առաջային և հետին մասում կտրած-ծակած վնասվածքներով:
Դաժան սպանություն՝ Ջրվեժում
Նույն օրը ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, մշակվել քննչական պլան, և ձեռնարկվել անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական գործողություններ՝ տղամարդու մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Արդյունքում՝ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել͵ որ նշված բնակարանում͵ որտեղ սպանվել է տղամարդը͵ վարձակալական  հիմունքներով բնակվել է 42-ամյա մի կին։ Վերջինիս ինքնությունը և նրա առնչությունն սպանված տղամարդու հետ պարզվել է։
Կինը ձերբակալվել է և հարցաքննվել։ Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, դատահետքաբանական և դատակենսաբանական փորձաքննություններ, հարցաքննվել մի շարք վկաներ:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ քրեական գործով ձեռք բերված նախնական տվյալները͵ կասկածյալի մատնանշած հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ։
Նկատի ունենալով քրեական գործի առանձնահատկությունները՝ վարույթի մասնակիցների մասնավոր կյանքի պաշտպանության նպատակով այլ մանրամասներ͵ այդ թվում՝ տուժողի և կասկածյալի անհատական տվյալները հրապարակման ենթակա չեն։

Стали известны новые подробности по делу об убийстве 35-летнего мужчины в ереванском квартале Джрвеж 04/12/2017   14:28  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении выяснил ряд обстоятельств убийства 35-летнего мужчины в ереванском квартале Джрвеж. Один человек задержан.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 11-го апреля 2017 года поступило сигнал о том, что в одной из квартир в здании, расположенном в квартале Маяк в Джрвеже обнаружен труп мужчины.
На место происшествия немедленно отправилась оперативно-следственная группа. На месте происшествия было обнаружено тело 35-летнего жителя Еревана с колото-резаными ранами в передней и задней частях грудной клетки.
В тот же день следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления СК РА по городу Ереван было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(Убийство) УК РА.
"Разработан следственный план, предприняты необходимые следственные и оперативно-розыскные действия, направленные на установление обстоятельств смерти мужчины.В результате были добыты фактические данные о том, что в указанной квартире, где был убит мужчина, на правах аренды проживала 42-летняя женщина. Личность последней и ее связь с убитым мужчиной установлены", - говорится в сообщении.
В СК также сообщили, что женщина задержана и допрошена. Назначены судебно-медицинская, судебно-трасологическая и судебно-биологическая экспертизы, допрошены ряд свидетелей.
"Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на проверку добытых по уголовному делу предварительных данных, указанных подозреваемой обстоятельств.О принимаемых на основе добытых доказательств процессуальных решениях будет сообщено дополнительно. С учетом особенностей уголовного дела иные подробности, в том числе персональные данные потерпевшего и подозреваемой, не подлежат разглашению в целях защиты частной жизни участников судопроизводства. Предварительное следствие продолжается", - отмечается в сообщении.