Մարդկային պարզ երջանկություն, օջախներում ջերմություն, սեր, հոգատարություն և բարություն. Վարչապետի ուղերձը՝ Մայրության և գեղեցկության օրվա առթիվ 04/07/2017   12:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կարեն Կարապետյանը  շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության օրվա առթիվ:
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության օրվա կապակցությամբ:
Ցանկանում եմ մեր մայրերին, տատիկներին, կանանց, քույրերին, դուստրերին մարդկային պարզ երջանկություն, թող ձեր օջախներում միշտ լինի ջերմություն, սեր, հոգատարություն և բարություն:
Մայրերը հայ օջախների հենքն են և սյունը: Այսօր մենք ուղղակի օգտվում ենք առիթից և ևս մեկ  անգամ արտահայտում մեր անսահման սերն ու հարգանքը ձեր նկատմամբ:
Ես ուզում եմ  հավաստիացնել, որ մենք տրամադրված ենք անել  ամեն հնարավորը, որպեսզի մայրությունը Հայաստանում լինի պետության կողմից մաքսիմալ պաշտպանված և մայր դարձած կինը իրեն զգա պետության հոգատարության ներքո:
Այսօր ևս մեկ անգամ ուզում եմ նշել, որ կանայք մեր հասարակության մեջ շատ կարևոր դեր են զբաղեցնում և մենք հետևողական ենք լինելու, որպեսզի կանայք մեր երկրում ունենան բոլոր հնարավորություններն իրենց դրսևորելու և ներգրավված լինելու մեր երկրի զարգացման բոլոր գործընթացներում:

Премьер-министр Армении отметил важную роль женщин в армянском обществе 04/07/2017 13:07 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян направил сегодня, 7 апреля, поздравительное послание по случаю Дня материнства и красоты. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
Карен Карапетян пожелал матерям, бабушкам, женщинам, сестрам, дочерям простого человеческого счастья.
“Пусть в ваших домашних очагах всегда витают теплота, любовь, забота и доброта. Я хочу заверить, что мы настроены сделать все возможное, чтобы материнство в Армении было максимально защищено, ставшие матерями женщины чувствовали заботу государства”, – отметил в своем послании премьер Армении.
Карен Карапетян указал на очень важную роль, которую играют женщины в нашем обществе.
“Мы проявим последовательность, чтобы женщины в Армении имели все возможности проявить себя, участвовать во всех процессах развития страны”, – отметил премьер-министр Армении.