Կիկեռ մականվամբ Հրաչյա Գևորգյանը հանկարծամահ է եղել 04/06/2017 10:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախօրեին «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում հանկարծամահ է եղել Կիկեռ մականվամբ Հրաչյա Հենզելի Գևորգյանը:
«Փաստինֆո»-ն ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնից տեղեկացավ, որ ՀՀ ԱՆ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ, 1964թ. ծնված Հրաչյա Հենզելի Գևորգյանը (նախկինում 5 անգամ ազատազրկման դատապարտված, վերջին անգամ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 3-րդ, 4-րդ, 7-րդ կետերով, 316 հոդվածի 1-ին մասով և 182 հոդվածի 1-ին մասով 09. 11.2015թ. դատապարտվել է ազատազրկման 8 տարի ժամկետով) ապրիլի 5-ին` ժամը 17:05-ի սահմաններում, Հ. Գևորգյանը հանկարծամահ է եղել:
Նախնական տվյալներով մահվան պատճառը կարող է լինել սուր կորոնար անբավարարությունը:
Հարկ ենք համարում հայտնել, որ 31.03.2017թ.-ին դատապարտյալը անհրաժեշտ լաբորատոր և գործիքային հետազոտություններ և խորհրդատվություններ ստանալու նպատակով տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ: Արդյունքում` արձանագրվել է, որ ախտաբանական շեղումներ չեն հայտնաբերվել: Ապրիլի 1-ից Հ. Գևորգյանը ստացիոնար բուժման կարիք չի ունեցել և դուրս է գրվել հիվանդանոցից:

Грачья Геворкян по кличке “Кикер” скончался в одной из армянских тюрем 04/06/2017   11:33  |  Лента новостей
Грачья Геворкян по кличке “Кикер” скоропостижно скончался в уголовно-исполнительном учреждении “Армавир” в Армении.
Как сообщили “ФактИнфо” в отделе по связям с общественностью Управления уголовно-исполнительных учреждений Минюста РА, содержавшийся в УИУ “Армавир” осужденный Грачья Геворкян(1964 года рождения), который ранее был  пять раз судим, 5-го апреля, примерно в 17:05 внезапно скончался.
По предварительным данным, причиной смерти могла стать острая коронарная недостаточность. По данному факту готовятся материалы.
31 марта 2017 года осужденный был госпитализирован в ереванский медцентр “Святой Григорий Просветитель” для прохождения необходимого обследования, по итогам которого патологических отклонений у него не было выявлено. С 1-го апреля необходимость в стационарном лечении Геворкяна отпала, и он был выписан из больницы.
Грачья Геворкян в 2015 году был осужден к 8 годам заключения за совершение преступлений, предусмотренных пунктами 1, 3, 4, 7 части 2 статьи 218, части 1 статьи 316 и части 1 статьи 182 УК Армении.