Չինովնիկի կարգավիճակից դուրս եք գալիս՝ դառնում ագրեսիվ գործակալություն. Վարչապետը՝ Արման Սահակյանին 04/06/2017 13:57 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը որակապես այլ կերպ է պատկերացնում պետական գույքի կառավարման վարչության գործունեությունը եւ կառավարության այսօրվա նիստում հանձնարարել է ներկայացնել բարեփոխումների հստակ ծրագիր։
«Ձեզնից ակնկալում եմ բարեփոխումների ծրագիր, որի պարագայում ձեր կոմիտեն կդառնա կոմերցիոն առումով լավ գործակալություն, որը կառավարում է մեր գույքը։ Գործակալությունը գործում է բիզնեսի բոլոր կանոններով: Չինովնիկի կարգավիճակից դուրս եք գալիս, դառնում ագրեսիվ գործակալություն»,- ասաց Կարեն Կարապետյանը:

Премьер Армении — Арману Саакяну: “выходите из статуса чиновника и станьте агрессивным агентством” 04/06/2017 16:14 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян на заседании правительства в четверг заявил, что ждет от начальника Управления по управлению государственным имуществом Армана Саакяна качественных преобразований.
“Я жду от вас программу реформ, при реализации которых ведомство станет в коммерческом смысле хорошим агентством, которое управляет нашим имуществом. Агентство действует по правилам бизнеса. Выходите из статуса чиновника и становитесь агрессивным агентством”, - отметил Карен Карапетян.