ՀՀԿ ցուցակի առաջին երեք հորիզոնականը զբաղեցնողները ԱԺ-ում չեն մնալու. Երեքն էլ գործադիրում պահպանելու են իրենց դիրքերը. «Ժամանակ» 04/06/2017 10:08 | Մամուլ
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ ՀՀԿ ցուցակի առաջին երեք հորիզոնականը զբաղեցնող Վիգեն Սարգսյանը, Տարոն Մարգարյանն ու Արփինե Հովհաննիսյանը Ազգային ժողովում չեն մնալու։
«Երեքն էլ գործադիրում պահպանելու են իրենց դիրքերը։ Վիգեն Սարգսյանը միանշանակ կշարունակի գլխավորել ՀՀ պաշտպանական գերատեսչությունը առնվազն մինչև հաջորդ տարվա գարուն, Տարոն Մարգարյանը պատրաստվում է գլխավորել ՀՀԿ Երևանի ավագանու ցուցակը։ Նա մտադիր է հաջորդ հինգ տարին ևս մնալ Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում, անկախ նրանից, թե Գագիկ Բեգլարյանը կամ Միհրան Պողոսյանը որքան շատ են ցանկանում փոխարինել իրեն այդ պաշտոնում:
Ինչ վերաբերում է Արփինե Հովհաննիսյանին, ապա նա վարչապետ Կարեն Կարապետյանի կողմից ամենասիրված նախարարն է, ուստի՝ նա, մեր տեղեկություններով, վերանշանակվելու է ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնում»,- գրում է թերթը։

Первая тройка списка Республиканской партии Армении откажется от депутатских мандатов – газета "Жаманак" 04/06/2017   11:05  |  Пресса
Министр обороны РА Виген Саркисян, мэр Еревана Тарон Маргарян и министр юстиции Арпине Ованнисян, которые входят в первую тройку пропорционального предвыборного списка Республиканской партии Армении, откажутся от депутатских мандатов в новом парламенте, пишет газета "Жаманак" .
По сведениям издания, все трое сохранят за собой свои посты. Виген Саркисян продолжит возглавлять оборонное ведомство по меньшей мере до весны следующего года, а Тарон Маргарян возглавит список РПА на выборах в Совет старейшин Еревана. Он намерен остаться мэром армянской столицы  в ближайшие пять лет вне зависимости от желания Гагика Бегларяна и Миграна Погосяна заменить его на этом посту.
“Что касается Арпине Ованнисян, то она пользуется наибольшей симпатией премьер-министра Карена Карапетяна, следовательно, по нашим данным, будет переназначена министром юстиции”, - пишет издание.