ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ՀՀԿ-ի հաղթանակի առիթով 04/03/2017   20:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական հեռագիր է հղել Նախագահ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանին` ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրություններում ՀՀԿ-ի հաղթանակի առիթով.
«Հարգելի Սերժ Ազատի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանում կայացած Ազգային ժողովի ընտրություններում Հանրապետական կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ:
Ժողովրդական քվեարկության արդյունքները լիովին հաստատեցին այն բարձր վստահությունը, որն անձամբ Դուք և Ձեր գլխավորած կուսակցությունը վայելում են Հայաստանի քաղաքացիների շրջանում: Դա նաև սոցիալ-տնտեսական զարգացմանն ուղղված արդիական խնդիրների լուծման, Հայաստանի ազգային շահերի պաշտպանության հարցում Ձեր վաստակի ընդունումն է:
Վստահ եմ, որ նոր կազմով Ազգային ժողովի գործունեությունը նպաստելու է մեր երկրների միջև գոյություն ունեցող բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանը:
Օգտվում եմ առիթից, որպեսզի Ձեզ և Ձեր զինակիցներին մաղթեմ նոր հաջողություններ, իսկ Հայաստանի եղբայրական ժողովրդին` բարեկեցություն և բարգավաճում»,-ասված է ՌԴ Նախագահի շնորհավորական հեռագրում:
20:23 03/04/2017Հայտնի են ԵԼՔ-ի պատգամավորների անունները
19:28 03/04/2017  |  ՔաղաքականԱյս մղձավանջը երկար չի կարող շարունակվել. ՕՐՕ
18:12 03/04/2017  |  Ընտրական իրավունքԿԸՀ-ն հրապարակել է ռեյտինգային քվեարկության արդյունքները
18:11 03/04/2017  |  ՔաղաքականՄեր ժողովրդին չենք բաժանելու մեզ ձայն տվածների և չտվածների. Ծառուկյան դաշինք
17:34 03/04/2017  |  Ընտրական իրավունքԱպագա խորհրդարանը կունենա 105 պատգամավոր. ՀՀԿ-ին կանցնի 55 մանդատ, «Ծառուկյան» դաշինքին՝ 30. Aysor.am
16:38 03/04/2017  |  Ընտրական իրավունքՏիգրան Մուկուչյանն արդարացված է համարում ընտրություններին հատուկ սարքավորումների կիրառումը
16:26 03/04/2017  |  Ընտրական իրավունքԱրագածոտնում Մյասնիկ Մալխասյանը խայտառակ պարտություն է կրել
16:08 03/04/2017  |  Ընտրական իրավունքԹիվ 6 ընտրատարածքում ընտրողները նախապատվությունը տվել են մականունավոր ՀՀԿ-ականին

Владимир Путин поздравил Сержа Саргсяна с победой Республиканской партии Армении на парламентских выборах 04/04/2017 09:33 | Лента новостей
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил поздравительную телеграмму президенту РА, председателю Республиканской партии Армении Сержу Саргсяну по случаю победы РПА на состоявшихся 2 апреля парламентских выборах, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
‘Уважаемый Серж Азатович, примите искренние поздравления по случаю победы Республиканской партии Армении на прошедших выборах в Национальное собрание.
Итоги народного голосования в полной мере подтвердили высокое доверие, которым Вы лично и возглавляемая Вами партия пользуются среди армянских граждан. Это - и признание Ваших заслуг в решении актуальных задач социально-экономического развития, в защите национальных интересов Армении”, - отмечается в телеграмме.
Путин выразил уверенность в том, что деятельность Национального Собрания в его новом составе будет способствовать дальнейшему укреплению дружественных, союзнических отношений, существующих между нашими странами.
Пользуюсь случаем, чтобы пожелать Вам и Вашим соратникам новых успехов, а братскому народу Армении - благополучия и процветания», - сказано в поздравительной телеграмме президента РФ.