Ենթադրյալ ընտրախախտումների վերաբերյալ 506 հաղորդում 04/03/2017 14:31 | Ընտրական իրավունք
ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների օրը և հետընտրական ժամանակահատվածում, ապրիլի 3-ի ժամը 13.00-ի դրությամբ, ՀՀ ոստիկանությունում գրանցվել է ենթադրյալ ընտրախախտումների վերաբերյալ 506 հաղորդում, որոնցից 129-ը ուղարկվել է նախաքննության, 83-ը՝ ստուգմամբ չի հիմնավորվել, 2-ը ուղարկվել է ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանություն, 157-ը գտնվում է նյութերի նախապատրաստման, 135-ը՝ ստուգման փուլում, որոնց ընթացքի վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրվի:
Հաղորդումներից 155-ը՝ Երևանում, 27-ը՝ Կոտայքի. 41-ը՝ Լոռու, 53-ը՝ Շիրակի, 41-ը՝ Արմավիրի, 31-ը՝ Արագածոտնի, 33-ը՝ Տավուշի, 41-ը՝ Արարատի, 23-ը՝ Սյունիքի, 31-ը՝ Գեղարքունիքի, 30-ը՝ Վայոց ձորի մարզերում:

В Полиции зарегистрировано 506 сообщений о предполагаемых избирательных правонарушениях на выборах в Армении 04/03/2017 14:50 | Избирательное право
506 сообщений о предполагаемых избирательных правонарушениях зарегистрировано в Полиции РА в день выборов в Национальное собрание республики и последующий период.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, 129 из полученных сообщений переданы в органы предварительного следствия, 2 – в Военную полицию МО РА, 157 сообщений находятся на этапе подготовки материалов, 135 – проверки, в результате проведенных проверок данные в 83 сообщениях не подтвердились.
Сообщается также, что 155 из вышеотмеченных сообщений зарегистрированы на территории Еревана, 27 – в Котайкской области, 41 – в Лорийской, 53 –Ширакской, 41 – в Армавирской, 31 – в Арагацотнской, 33 – в Тавушской, 41 – в Араратской, 23 – в Сюникской, 31 – в Гегаркуникской и 30 – в Вайоцдзорской областях.