Ով էլ ընտրվի իմ ժողովրդի կողմից, ես ընդունում եմ այդ ընտրությունը. Շառլ Ազնավուրը՝ հայաստանյան քվեարկության մասին 04/03/2017 15:32 | ԼՐԱՀՈՍ
Ֆրանսահայ աշխարհահռչակ երգահան և շանսոնյե կատարող Շառլ Ազնավուրը պաշտպանում է Հայաստանում իր ժողովրդի կատարած ընտրությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Ազնավուրը հայտարարեց Մոսկվայում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Ես երբեք չեմ խոսում քաղաքականության մասին: Թեպետ ունեմ շատ քաղաքական գործիչ ընկերներ, սակայն նրանց հետ խոսում եմ կինոյի, թատրոնի, երաժշտության, արվեստի մասին: Մենք շատ թեմաներ ունենք քաղաքականության մասին չխոսելու համար: Սակայն ով էլ ընտրվի իմ ժողովրդի կողմից, ես ընդունում եմ այդ ընտրությունը: Չեմ ցանկանում խոսել քաղաքական հարցերի մասին, սակայն եթե այդ մարդն ընտրվել է իմ ժողովրդի կողմից, ուրեմն նա իմ նախագահն է»,- հայտարարեց Ազնավուրը: Նա նաև անկեղծացավ` նշելով, որ չի սիրում մարդկանց, ովքեր գնում են այլ երկրներ ու քննադատում են իրենց երկրի քաղաքականությունը:
«Ինձ համար ամեն բան հիանալի է»,- նշեց նա:
Հայաստանում ապրիլի 2-ին անցկացված քվեարկության արդյունքում Ազգային ժողով են անցնում քաղաքական 4 ուժեր. առաջատարը ՀՀԿ-ն է՝ 49.12 տոկոսով, հաջորդում են «Ծառուկյան», «Ելք» դաշինքները, համապատասխանաբար, 27.32 և 7.77 տոկոսով և ՀՅԴ-ն՝ 6.57 տոկոսով:

Шарль Азнавур поддержал выбор граждан Армении на парламентских выборах 04/03/2017   16:44  |  Лента новостей
Французский певец армянского происхождения Шарль Азнавур поддержал выбор граждан Армении на прошедших выборах. Такое заявление легендарный шансонье сделал в ходе пресс-конференции в ТАСС.
"Кто бы ни был выбран моим народом, я принимаю этот выбор", - цитирует Азнавура агентство.
По словам маэстро, было бы неправильно критиковать страну из заграницы. "Я не люблю людей, которые, выезжая из своей страны, критикуют ее политику. Для меня все отлично", - сказал он.
Азнавур признался, что вообще не любит обсуждать политику. "Несмотря на то, что у меня есть друзья-политики, я никогда не говорю о политике. Я говорю с ними об искусстве: музыке, кино, живописи. У нас достаточно тем", - отметил он.
Эти  выборы знаменуют начало перехода от полупрезидентской к парламентской форме правления после истечения срока полномочий действующего президента в 2018 году.
По итогам обработки данных со всех 2009 избирательных участков в парламент Армении проходят четыре полисилы. Правящая Республиканская партия Армении набирает 49,12% голосов, блок "Царукян" - 27,32%, оппозиционный блок "Елк" (Выход) - 7,77%, АРФ “Дашнакцутюн” - 6,57%.