ՀՀ քննչական կոմիտեում, ժամը 19-ի դրությամբ, ստացվել է 73 հաղորդում 04/02/2017 19:50 | Ընտրական իրավունք
ՀՀ քննչական կոմիտեում, ժամը 19-ի դրությամբ, ստացվել է 73 հաղորդում, որոնք առերեւույթ պարունակում են ընտրական իրավունքի խախտման՝ քրեական օրենսգրքով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ստացված հաղորդումներից 27-ը՝ Երևանում, 11-ը՝ Գեղարքունիքի, 4-ը՝ Կոտայքի͵ 7-ը՝ Լոռու, 3-ը՝ Վայոց Ձորի͵ 7-ը՝ Արագածոտնի, 8-ը՝ Տավուշի, 3-ը՝ Շիրակի͵ 2-ը՝ Արմավիրի, 1-ը՝ Սյունիքի մարզերում։
ՀՀ ՔԿ տարածքային ստորաբաժանումներում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ դատավարական գործողություններ՝ հաղորդումներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ։

СК Армении представил новые данные по полученным сообщениям об избирательных правонарушениях на парламентских выборах 04/02/2017   19:55  |  Избирательное право
В Следственный комитет РА по положению на 19:00 поступило 73 сообщения, которые, предположительно, содержат признаки состава преступления(нарушения избирательного права), предусмотренного Уголовным кодексом РА.
Как сообщает пресс-служба СК, 27 из полученных сообщений касаются случаев в Ереване, 11 – Гегаркуникской, 4 –Котайкской, 7 – Лорийской, 3 – Вайоцдзорской, 7 – Арагацотнской, 8 – Тавушской, 3 – Ширакской, 2 – Армавирской и один– Сюникской областях.
Территориальными подразделениями СК РА предпринимаются необходимые процессуальные действия, направленные на проверку указанных в сообщениях обстоятельств. О результатах проверки будет сообщено дополнительно.