Այս ընտրությունները մեր ժողովրդին կբերեն առաջընթաց, զարգացում և կապահովեն խաղաղ կյանք. Կաթողիկոս 04/02/2017 11:45 | Ընտրական իրավունք
Ապրիլի 2-ի առավոտյան Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը` Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնի միաբանների ուղեկցությամբ, այցելեց Էջմիածին քաղաքի 14/11 ընտրական տեղամաս, ուր մասնակցեց ՀՀ խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկությանը:
Ինչպես տեղեկացնում են Մայր աթոռի տեղեկատվական համակարգից, քվեարկությունից հետո Նորին Սրբությունը մասնավորապես ասել է. «Մեր քվեարկությունը կատարեցինք` բարին մաղթելով, հայցելով, որ այս ընտրությունները մեր ժողովրդին բերեն առաջընթաց, զարգացում և ապահովեն խաղաղ, անվրդով կյանք, նաև հավելեն մեր ժողովրդի կյանքում լավատեսություն, հույս ու հավատ: Թող Աստված օրհնի մեր երկիրը և աշխարհասփյուռ ազգս հայոց»:

Католикос Гарегин II: пусть эти парламентские выборы принесут Армении прогресс и обеспечат мирную жизнь 04/02/2017   12:12  |  Избирательное право
Верховный Патриарх и Католикос всех армян Гарегин Второй утром 2 апреля осетил избирательный участок №14/11 города Эчмиадзин, приняв участие в голосовании на выборах в парламент РА.
Как сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Св. Эчмиадзина, после голосования Католикос Гарегин II отметил: “Мы проголосовали с добрыми пожеланиями, прося о том, чтобы эти выборы принесли нашему народу прогресс, развитие и обеспечили мирную, безмятежную жизнь, привнесли в  его жизнь больше оптимизма, веры и надежды. И да благословит Бог нашу страну и рассеянный по всему миру армянский народ”.
В Армении проходит голосование  на выборах в в парламент страны. Избирательные участки открылись с восьми утра по ереванскому времени. В выборах принимают участие пять партий и четыре партийных блока: