Հարուցվել է քրեական գործ՝ ԻԻՀ քաղաքացու մահվան դեպքի առթիվ 03/30/2017 14:22 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ԻԻՀ քաղաքացու մահվան դեպքի առթիվ:
2017թ. մարտի 29-ին՝ ժամը 14:55-ին, ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Երևանի Այգեձոր փողոցի տներից մեկում հայտնաբերվել է տղամարդու դի՝ կախված վիճակում։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ տղամարդը նշված տանը բնակվել է վարձակալական հիմունքներով և հանդիսանում է ԻԻՀ քաղաքացի։ Նախնական տվյալներով՝ նա ինքնասպանություն է գործել 2017թ. մարտի 29-ին՝ ժամը 07:00-ի սահմաններում՝ վարձակալած բնակարանի հյուրասենյակի դռան աջ հատվածում առկա փայտյա ճաղավանդակի վերևի տախտակից պարանով կախվելու միջոցով:
Դեպքի առթիվ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ ԻԻՀ քաղաքացու մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Уголовное дело заведено по факту смерти гражданина Ирана, найденного повешенным в одном из домов в Ереване 03/30/2017 15:11 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смерти гражданина Исламской Республики Иран, найденного мертвым в одном из домов в Ереване.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 29-го марта 2017 года в 14:55 поступила информация о том, что в одном из домов на улице Айгедзора в Ереване обнаружено повешенное тело мужчины.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. В результате предпринятых неотложных следственных действий было установлено, что мужчина является гражданином РА и проживал в указанном доме на правах аренды. По предварительным данным, он совершил самоубийство 29-го марта 2017 года примерно в 07:00, повесившись на веревке, привязанной к верхней доске деревянной решетки, установленной справа на двери в гостиную.
По данному факту следственным отделом по административному району Арабкир следственного управления по городу Ереван возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 110(Доведение до самоубийства) Уголовного кодекса РА.
Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств смерти гражданина ИРИ.