Արցախի Նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել՝ սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման գործընթացի վերաբերյալ 03/29/2017   13:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 29-ին հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն՝ սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման գործընթացի վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Իր ելույթում Բակո Սահակյանը նշել է, որ բարեփոխումները պետական համակարգից պահանջում են մեծածավալ, համակարգված, երկարատեւ, ակտիվ եւ նպատակասլաց աշխատանք:
Երկրի ղեկավարը շեշտել է, որ սահմանադրական բարեփոխումների հաջող իրականացման գրավականը բոլոր շահագրգիռ եւ պատասխանատու անձանց գիտակցված վերաբերմունքն է իրենց առջեւ դրված խնդիրների լուծմանը, փոխգործակցված եւ փոխհամաձայնեցված աշխատանքը, ջանքերի առավելագույնս ներդրումը, համոզմունք հայտնելով, որ տարվելու է արդյունավետ աշխատանք եւ արվելու է հնարավորը սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման ապահովման եւ Սահմանադրության կենսագործման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, օրենսդիր, գործադիր, դատական թեւերի ներկայացուցիչները:

Президент Арцаха провел расширенное совещание, посвященное процессу реализации конституционных реформ 03/29/2017   14:05  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 29 марта созвал расширенное совещание, посвященное процессу реализации конституционных реформ.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в начале совещания министр обороны Левон Мнацаканян представил проделанную в период после Апрельской войны работу в сфере армейского строительства.
В своем слове Бако Саакян отметил, что реформы требуют от государственной системы объемной, систематизированной, длительной, активной и целенаправленной работы.
Глава государства подчеркнул, что залогом успешного осуществления конституционных реформ являются сознательное отношение всех компетентных органов и ответственных лиц к решению поставленных перед ними задач, скоординированная и согласованная работа, максимальное вложение усилий. При этом Президент выразил уверенность в том, что будет проведена плодотворная работа и сделано все возможное для обеспечения реализации конституционных реформ и претворения Конституции в жизнь.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, представители законодательной, исполнительной, судебной ветвей власти республики.
13:33 10/03/2017  |  Конституционные реформыВступили в силу некоторые положения новой Конституции Арцаха