Առաջիկա օրն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ 03/29/2017   13:01  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մարտի 30-ին, 31-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 31-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, ապրիլի 1-2-ը շրջանների զգալի մասում, 3-ին Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում, Լոռիում, Տավուշի և Սյունիքի նախալեռներում՝ ձյան տեսքով, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը 30-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով, մարտի 31-ից ապրիլի 1-ը կնվազի 6-8, արևելյան շրջաններում՝ 10-12 աստիճանով:
Երևանում մարտի 30-ին, 31-ի գիշերը, ապրիլի 3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 31-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, ապրիլի 1-2-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ:

В ряде областей Армении к первому апреля не на шутку похолодает 03/29/2017   13:45  |  Информационная платформа
Погода без осадков ожидается на территории Армении 30-го марта и в ночь на 31-е марта, сообщает Армгидрометцентр.
31-го марта во второй половине дня, а также 1-2 апреля в большинстве областей республики прогнозируются кратковременные осадки.
Осадки время от времени ожидаются и 3-го марта в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе, в горных районах и предгорьях – в виде снега. В отдельных местностях возможно усиление ветра до 20-25 м/сек..
Температура воздуха 30-го марта повысится на 2-3 градуса, а в промежутке времени между 31-м марта и первым апреля понизится на 6-8 градусов, в восточных районах – на 10-12 градусов.
В Ереване 30-го марта и в ночь на 31-е марта установится погода без осадков. 31-го марта во второй половине дня и 1-2 апреля время от времени пройдут дожди. Скорость ветра в столице может достигать 18-23 м/сек..