Տեղի է ունեցել միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը 03/28/2017 14:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 28-ին ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել մարտական գործողությունների մասնակիցների և երկրապահ կամավորականների կարգավիճակի հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայրենիքի պաշտպանության մարտերին մասնակցած անձանց մարտական գործողությունների մասնակցի և երկրապահ կամավորականի կարգավիճակի տրման ընթացակարգով սահմանված դրույթները, խնդրահարույց հարցերը և անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը, ճշգրտվել են հանձնաժողովին ներկայացված ցուցակները:
Միջգերատեսչական հանձնաժողովը քննարկել և հաստատել է հայրենիքի մի շարք պաշտպանների մարտական գործողությունների մասնակցի և երկրապահ կամավորականի կարգավիճակի շնորհման դիմումները:

В Минобороны Армении обсудили вопрос присвоения ряду лиц статуса участников боевых действий 03/28/2017   16:06  |  Лента новостей
Очередное заседание межведомственной комиссии, занимающейся вопросами статуса участников боевых действий и добровольцев “Еркрапа”, состоялось 28-го марта в  административном комплексе Министерства обороны Армении.
Как сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства, в ходе заседания комиссии были обсуждены и утверждены заявления о присвоении ряду участвовавших в боях за защиту  Родины лицам  статуса участника боевых действий и добровольца “Еркрапа”.