Ավարտվել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի պաշտոնական այցը Թուրքմենստան 03/28/2017 16:24 | ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով Թուրքմենստանում գտնվող ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է Ղիպչակ գյուղում գտնվող անկախ Թուրքմենստանի առաջին նախագահ Սափարմուրատ Նիյազովի դամբարան՝ հարգանքի տուրք մատուցել նրա հիշատակին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Կառավարության ղեկավարը եղել է «Թուրքմենբաշի Ռուխի» մզկիթում, որտեղ նրան դիմավորել է Թուրքմենստանի գլխավոր մուֆթի Չարիգելդի Սերյայևը:
Վարչապետ Կարապետյանն Աշխաբադի քաղաքապետ Շամուհամմեդ Դուրդիլիևի ուղեկցությամբ այցելել է նաև Թուրքմենստանի անկախության հուշահամալիր և ծաղիկներ խոնհարել:

Завершился официальный визит премьер-министра Армении в Туркменистан 03/28/2017   17:37  |  Лента новостей
Находящийся с официальным визитом в Туркменистане премьер-министр Армении Карен Карапетян посетил находящийся в селе Кипчак мавзолей первого президента независимого Туркменистана Сапармурата Ниязова и отдал дань уважения его памяти. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
Премьер Армении посетил мечеть «Туркменбаши Рухы», где его встретил Верховный муфтий Туркменистана Чарыгельды Серяев.
Премьер-министр Карапетян в сопровождении мэра Ашхабада Шамухаммета Дурдылыева посетил также Монумент независимости Туркменистана и возложил цветы.