Ոստիկանությունում հետաքննություն է կատարվում ՕՐՕ դաշինքի շտապի աշխատակցին ատրճանակով սպառնալու դեպքով 03/25/2017   12:40  |  Ընտրական իրավունք
Ոստիկանությունում հաղորդում է ստացվել՝ Էջմիածնում ՕՐՕ դաշինքի շտաբի աշխատակցի վրա ատրճանակ պահելու և սպառնալիքներ հնչեցնելու վերաբերյալ:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցն այդ մասին տեղեկացավ ոստիկանության ԶԼՄ-ների հետ կապի, վերլուծության և լրատվության բաժնի պետ Էդգար Ջանոյանից:
Վերջինս նաև տեղեկացրեց, որ դեպքի հանգամանքները պարզվում են, հետաքննություն է կատարվում:
Նշենք, որ ՕՐՕ դաշինքի մամլո խոսնակ Արեգնազ Մանուկյանն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ երեկ գիշերն առանց պետհամարանիշի մեքենան կտրել է իրենց աշխատակիցների ճանապարհը, մեքենայից իջել է մի երիտասարդ ու, ատրճանակը պահելով ՕՐՕ դաշինքի շտաբի աշխատակիցներից մեկի ճակատին, սպառնացել ու նաև զգուշացրել է, որ հեռու մնա ՕՐՕ դաշինքից:
09:03 22/03/2017  |  ՄամուլՀակամարտություն թիվ 2 ընտրատարածքում՝ «Ծառուկյան դաշինքի» ռեյտինգային թեկնածուների միջև. «Հրապարակ»
09:05 21/03/2017Հերթական նախընտրական զինված միջադեպն է գրանցվել. «Ժողովուրդ»
09:55 18/03/2017  |  ՄամուլՕրենքը չպիտի հաշվի առնի՝ մարդիկ հաշտվել են, թե չէ. «Առավոտ»
09:33 18/03/2017  |  ՄամուլԱրարատում ՀՀԿ-ԲՀԿ հակամարտությունը նոր թափ է հավաքում.  «Հրապարակ»
11:59 17/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանությունը՝ պատգամավորի թեկնածու Վահան Կարապետյանի ծեծվելու մասին

Полиция проверяет сообщение об инциденте с угрозами в адрес сотрудника предвыборного блока “ОРО” 03/25/2017   13:12  |  Избирательное право
Полиция проводит дознание по сообщениям об инциденте с угрозами в адрес сотрудника предвыборного штаба блока “Оганян-Раффи-Осканян” в Эчмиадзине. Об этом “ФактИнфо” сообщил начальник отдела аналитики, информации и по связям со СМИ полиции Армении Эдгар Джаноян.
Он также проинформировал, что обстоятельства инцидента устанавливаются.
Ранее пресс-секретарь блока “ОРО” Арегназ Манукян сообщил, что накануне ночью автомобиль без госномеров перегородил их сотрудникам дорогу. Из машины вышел один молодой человек и, приставив пистолет ко лбу одного из сотрудников блока “ОРО”, угрожал ему и предупредил, чтобы он держался подальше от блока “ОРО”.