Նոր Գեղի գյուղում թթվածնային լիցքավորման կայանում պայթյունի դեպքով գործ է հարուցվել 03/24/2017   17:24  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Նաիրիի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ մեկ մարդու մահվան պատճառ հանդիսացած պայթյուն-փլուզման դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
2017թ. մարտի 24-ին՝ ժամը 08:15-ին, ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Կոտայքի մարզի Նոր Գեղի գյուղում գործող թթվածնային լիցքավորման կայանում պայթյուն-փլուզում է տեղի ունեցել, որի արդյունքում մահացել է նույն գյուղի բնակիչ, 1968թ. ծնված Արմենակ Ազարյանը:
Միևնույն ժամանակ ահազանգ է ստացվել նաև «Աբովյան» ԲԿ-ից առ այն, որ «ճակատի սալջարդ» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել Նոր Գեղի գյուղի բնակիչ, 1984թ. ծնված Ա. Հարությունյանը, ով հայտարարել է, որ նշված վնասվածքն ստացել է թթվածնային արտադրամասում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են պայթած ու բեկորային վնասվածքներով բալոններ:
Դեպքի առթիվ Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Նաիրիի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 157-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Կատարվում է նախաքննություն: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ պայթյունի պատճառները, դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Суббота 11 / 09 / 2024
Уголовное дело возбуждено по факту взрыва с обрушением на кислородной станции в Армении 03/24/2017   18:33  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту взрыва с обрушением на кислородной станции в Армении, унесшего жизнь одного человека.
Как сообщается на сайте Следственного комитета Армении, в 08:15 24-го марта 2017 года  поступил сигнал о том, что на кислородной станции в селе Нор гехи Котайкской области произошел взрыв с обрушением, в результате которого скончался местный житель Арменак Азаарян, 1968 года рождения.
В это же время из медцентра “Абовян” поступила информация о том, что к ним с диагнозом “ушиб лба” за медпомощью обратился житель села Нор Гехи А. Арутюнян, 1984 года рождения, который сообщил, что получил травму в результате взрыва на кислородной станции.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа. При осмотре места происшествия обнаружены взорвавшийся баллон и баллоны с повреждениями от осколков.
“По данному факту наирийским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Котайкской области возбуждено уголовное дело  по признакам части 2 статьи 157(Нарушение правил охраны труда, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего) Уголовного кодекса РА. Ведется предварительное следствие. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление причин взрыва и всех обстоятельств инцидента”, - отмечается в сообщении.