ՈւՐԱԼ մակնիշի ավտոմեքենայի վթարի հետևանքով վնասվածք ստացած մեկ զինծառայողի վիճակը ծանր է գնահատվում. դեպքով նյութեր են նախապատրաստվում 03/24/2017   11:15  |  Արտակարգ պատահարներ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ նախօրեին Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին ՀՀ պաշտպանության նախարարության ՈւՐԱԼ մակնիշի ավտոմեքենայի վթարի դեպքով ռազմական ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում:
Վթարի հետևանքով 10 զինծառայող մարմնական վնասվածքներ են ստացել, նրանցից մեկը տեղափոխվել է Երևանի կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ,
իսկ մյուսները գտնվում են Վարդենիսի զինվորական հոսպիտալում:
«Փաստինֆո»-ն ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանից տեղեկացավ, որ Երևան տեղափոխված զինծառայողը վնասվածք է ստացել գլխի շրջանում և նրա վիճակն այս պահին գնահատվում է ծանր, իսկ Վարդենիսի զինվորական հոսպիտալում գտնվողները՝ թեթև վնասվածքներ են ստացել և նրանց վիճակը նորմալ է գնահատվում:

Состояние одного из пострадавших в ДТП на востоке Армении военнослужащих оценивается как тяжелое 03/24/2017 11:51 | Чрезвычайное просшествие
По сведениям “ФактИнфо”, военная полиция готовит материалы по факту ДТП с участием автомобиля марки “Урал” Министерства обороны Армении,произошедшего накануне на трассе Сотк-Карвачар.
В результате аварии пострадали 10 военнослужащих. Один из них доставлен в Центральный клинический военный госпиталь Еревана, а остальные находятся в военном госпитале Вардениса.
Как сообщил “ФактИнфо” пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян, доставленный в Ереван военнослужащий получил травму головы, его состояние оценивается как тяжелое. Что же касается военнослужащих, находящихся в госпитале Вардениса, то они получили легкие увечья, их состояние оценивается как нормальное.