Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից 03/22/2017   09:49  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մարտի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ակտիվ կրակ է վարել արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում՝ արձակելով 31 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны Арцаха сообщает об интенсивных снайперских обстрелах с азербайджанской стороны за минувшие сутки 03/22/2017   09:58  |  Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 21-го марта и в ночь на 22-е марта нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС НКР около 35 раз, ведя обстрел из стрелкового оружия различных калибров, в том числе из снайперских винтовок, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 400 выстрелов.
Наиболее активные обстрелы из снайперских винтовок азербайджанские ВС вели на восточном и северо-восточном участках, произведя 31 выстрел.
“Передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая к ответным действиям только в случае крайней необходимости”, - отмечается в сообщении.