Վրաստանից փորձել են Հայաստան բերել «Իգլա» տեսակի զենիթա-հրթիռային համալիր (տեսանյութ) 03/22/2017   14:22  |  Քրեական խրոնիկոն
2017թ. մարտ ամսին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունում նախնական տեղեկություններ են ստացվել ՀՀ քաղաքացիների կողմից Վրաստանի Հանրապետությունից մաքսանենգ եղանակով Հայաստանի Հանրապետություն  «Իգլա» տեսակի զենիթա-հրթիռային համալիր տեղափոխելու մասին։
Դեպքի առթիվ 2017թ. մարտի 22-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ 2-րդ մասի և 235.1-րդ  հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ։
Հանցանք կատարելու մեջ անմիջականորեն ծագած կասկածանքի հիման վրա երկու անձ ձերբակալվել է։
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում զենքի (ռազմամթերքի) ապօրինի շրջանառությանն առնչություն ունեցած այլ անձանց հայտնաբերելու և գործի համար նշանակություն ունեցող  մյուս հանգամանքները բացահայտելու ուղղությամբ։

СНБ Армении пресекла попытку контрабандного провоза зенитно-ракетного комплекса “Игла” 03/22/2017   14:44  |  Криминальная хроника
В марте 2017 года Служба национальной безопасности(СНБ) РА получила предварительные сведения о предпринятой гражданами Армении попытке контрабандного провоза переносного зенитно-ракетного комплекса “Игла” из Грузии в Армению.
Как сообщает пресс-центр СНБ Армении, в результате предпринятых следственных и оперативно-розыскных мероприятий бла обнаружена и изъята пусковая труба ПЗРК “Игла” с ракетой “9M39”.
“По подозрению в совершении преступления задержаны двое человек. Предварительное следствие продолжается, предпринимаются меры, направленные на обнаружение остальных лиц, причастных к незаконному обороту оружия(боеприпасов) и установление иных обстоятельств, имеющих значение для дела”, - отмечается в сообщении.