145,5 կգ ոսկու հանքանյութի հափշտակության փորձ Սոթքի ոսկու հանքավայրից՝ ոստիկանների կողմից  03/20/2017   11:39  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քրեական գործ է հարուցվել Սոթքի ոսկու հանքավայրից գողության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ «ԳեոՊրոՄայնինգ Գոլդ» ՍՊԸ տնօրենի հաղորդման հիման վրա: Այս մասին հայտնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը:
Մասնավորապես, վերջինս հաղորդում է տվել այն մասին, որ  ընկերության անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից 2017թ. փետրվարի 22-ին` ժամը 03:50-ի սահմաններում, Սոթքի ոսկու հանքավայրի տարածքում պայմանագրային հիմունքներով ծառայություն իրականացնող ոստիկանության աշխատակիցների վարած «ՎԱԶ 21 21» մակնիշի ավտոմեքենայում հայտնաբերվել են 145,5 կգ ոսկու հանքանյութ պարունակող պարկեր:
Այսպիսով, պաշտոնատար մի խումբ անձանց կողմից գողության փորձ կատարելու  դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով:

Полицейских заподозрили в попытке кражи золотой руды из Соткского месторождения в Армении 03/20/2017   12:03  |  Криминальная хроника
Специальная следственная служба Армении на основе заявления директора ООО “ГеоПро Майнинг Голд” возбудила уголовное дело по факту попытки кражи из Соткского золоторудного месторождения, сообщает пресс-служба ведомства.
В частности, директор подал заявление о том, что сотрудники службы безопасности 22-го февраля 2017 года, около 03:50 в автомобиле марки “ВАЗ 21 21”,  управляемом сотрудниками Полиции, осуществляющими на территории Соткского золоторудного месторождения службу на контрактной основе, обнанружили пакеты с золотой рудой весом 145.5 кг.
Дело заведено по признакам пункта 1 части 2 статьи 34-177(Кража, совершенная группой лиц по предварительному сговору).