Հաց Բերողի մահվան փաստով քրեական գործ է հարուցվել 03/17/2017   12:59  |  Քրեական խրոնիկոն
Հաց բերող Արթուր Սարգսյանի մահվան փաստով քրեական գործ է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 130-րդ հոդվածի 2-րդ մասի (բժշկական օգնություն ու սպասարկում իրականացնողների կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելը կամ ոչ պատշաճ կատարելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է բուժվող հիվանդի մահը) հատկանիշներով:
Այս մասին, ի պատասխան «Փաստինֆո»-ի հարցման, հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը՝ հավելելով, որ ՀՀ ՔԿ նախագահը գործի քննությունը հանձնարարել է ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությանը:
00:18 17/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հաց բերողի» հարազատների առաջարկած մասնագետները կներգրավվեն փորձաքննությանը. ՔԿ
22:26 16/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿոնկրետ անուններ եւ անհատական պատասխանատվությունը պարզելու ժամանակն է. Փաստաբան
21:44 16/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն՝ Արթուր Սարգսյանի մահվան պատճառները պարզելու համար

Уголовное дело возбуждено по факту смерти “Доставщика еды” Артура Саркисяна 03/17/2017   13:07  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смерти Артура Саркисяна, доставившего продовольствие членам группы “Сасна црер”, захватившей в июле прошлого года территорию патрульно-постовой службы.Об этом “ФактИнфо” сообщила советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян.
Дело заведено по признакам части 2 статьи 130(Неисполнение или ненадлежащее исполнение профессиональных обязанностей лицами, осуществляющими медицинскую помощь и медицинское обслуживание, повлекшие по неосторожности смерть пациента) Уголовного кодекса РА.
Сона Трузян  также сообщила, что глава Следственного комитета Армении поручил расследование дела Главному управлению по расследованию особо важных дел.