Դաժան ծեծի է ենթարկվել «Ծառուկյան» դաշինքի թեկնածու «Չերիի Վահանը». «Ժամանակ» 03/17/2017   09:29  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ  երեկ ուշ գիշերին դաժան ծեծի է ենթարկվել Աջափնյակում, թիվ 2 ընտրատարածքում «Ծառուկյան» դաշինքի կողմից ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրված Վահան Կարապետյանը (Չերիի Վահանը)։
«Նույն ընտրատարածքում ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրված Պետական գնումների գործակալության պետ Արման Սահակյանի գլխավորած բանդան՝ Ֆազի եւ Գարիկի գլխավորությամբ, Վահան Կարապետյանի հետ ծեծի են ենթարկել մի քանի հոգու եւս՝ ջարդելով նաեւ մի քանի ավտոմեքենա։
Վահան Կարապետյանն այս պահին գտնվում է «Արմենիա» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում։ Նրա մոտ թույլ չեն տալիս որեւէ մեկին մուտք գործել։ Գագիկ Ծառուկյանն իր տղաներին հանձնարարել է՝ փնտրել եւ պատժել մեղավորներին ամենախիստ ձեւով։ Վիճակը պայթյունավտանգ է»,- գրում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ»-ի՝ 17.03.17թ. համարում:
09:44 16/03/2017  |  ՄամուլՀայաստանում նախընտրական մթնոլորտը կամաց-կամաց «կարգավորվում» է. կրակոցներ, դանակահարություններ, ծեծ, հայհոյանք. «Հայկական ժամանակ»

Депутат от блока “Царукян” подвергся жестокому избиению – газета “Жаманак” 03/17/2017   11:41  |  Пресса
Накануне ночью жестокому избиению подвергся баллотирующийся по избирательному округу N2 в ереванском административном районе Ачапняк кандидат в депутаты Ваан Карапетян("Черри Ваан"), выдвинутый по рейтинговому списку от блока "Царукян", пишет газета "Жаманак".
"Банда, возглавляемая главой Агентством по государственным закупкам Арманом Саакяном, баллотирующимся по тому же округу, помимо Ваана Карапетяна избила также еще несколько человек и разбила несколько автомобилей", - отмечается в публикации.
В материале сообщается, что в настоящее время Ваан Карапетян находится в реанимационном отделении медцентра "Армения", к нему никого не впускают.
“Гагик Царукян поручил своим парням найти и наказать виновных самым строжайшим образом. Ситуация взрывоопасна”, - пишет газета.