Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 630 կրակոց 03/14/2017 09:41 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մարտի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 630 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 82 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն:

Минобороны Арцаха сообщает о минометном обстреле со стороны Азербайджана 03/14/2017   09:47  |  Карабахский конфликт
Азербайджанская сторона 13-го марта и в ночь на 14-е марта нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС НКР 55 раз, ведя обстрел из стрелкового оружия различных калибров, сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 630 выстрелов.
В южном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили 82-миллиметровый миномет, выпустив из него 1 снаряд.
“Передовые подразделения Армии обороны Арцаха воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно нести боевую службу", - отмечается в сообщении.