Վարդան Պետրոսյանն ազատ է արձակվել 03/13/2017   13:10  |  Քրեական խրոնիկոն
Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը դերասան Վարդան Պետրոսյանին պայմանական վաղաժամկետ ազատելու որոշում է կայացրել:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նրա փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը նշեց, որ Վարդան Պետրոսյանը լիովին ազատված է, նա ցանկության դեպքում կարող է անգամ դուրս գալ երկրից:
«Հինգ օր առաջ այդ որոշումն արդեն իսկ մտել է ուժի մեջ»,-ասաց փաստաբանը: Մեր այն հարցին, թե տուժող կողմն արդյոք չի բողոքարկել որոշումը, Բաղդասարյանը պատասխանեց, որ հակառակ կողմը ստորագրել է, որ որեւէ բողոք, պարտք ու պահանջ չունի Վարդան Պետրոսյանի նկատմամբ:
2013թ. հոկտեմբերի 20-ին Եղվարդ-Երեւան մայրուղու 32-րդ կմ-ում երկու ավտոմեքենա իրար էին բախվել: Պատահարի հետեւանքով 7 մարդ մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էր հիվանդանոց, այդ թվում՝ դերասան Վարդան Պետրոսյանը:
Ավելի ուշ 16-ամյա Էդգար եւ Էդուարդ Հակոբյանները մահացել էին. նրանք հորեղբորորդիներ էին: Վարդան Պետրոսյանը դատապարտվել էր 5 տարվա ազատազրկման: Ավելի ուշ որոշում էր կայացվել, որ դերասանը երեք տարի պատիժը կկրի բաց ռեժիմով:
18:07 15/03/2016  |  Քաղաքացիական իրավունքՎարդան Պետրոսյանի դեմ քաղհայցի գործի քննությունն ավարտվեց՝ միանգամից երկու հաշտության համաձայնություններով
09:20 26/11/2015  |  ՄամուլՔաղհայց՝ ընդդեմ Վարդան Պետրոսյանի. «Հրապարակ»
09:46 08/10/2015  |  ՄամուլՎարդան Պետրոսյանի գույքի վրա կալանք է դրվել. «Հայկական Ժամանակ»
13:44 05/09/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՏուժող կողմը պահանջում է արգելանք կիրառել Վարդան Պետրոսյանի գույքի նկատմամբ

Суд в Ереване освободил актера Вардана Петросяна по УДО 03/13/2017   14:25  |  Судебный репортаж
Суд ереванских административных районов Эребуни и Нубарашен вынес решение об условно-досрочном освобождении актера Вардана Петросяна от отбывания наказания.
Как сообщил “Арменпресс” адвокат актера Николай Багдасарян, Вардан Петросян полностью освобожден. Он при желании может покинуть и пределы страны.
“Пять дней назад это решение уже вступило в силу”, - проинформировал адвокат.
Он также отметил, что потерпевшая сторона  заявила об отсутствии у нее каких-либо жалоб и претензий к Вардану Петросяну.
Напомним, 20 октября 2013 года на автотрассе Егвард-Ереван столкнулись автомобили “BMW-320” и“ВАЗ-21214”. За рулем автомобиля марки “BMW” находился известный армянский актёр, сатирик Вардан Петросян. В результате аварии водитель “ВАЗ-21214” и шестеро пассажиров с телесными повреждениями были госпитализированы в больницу. Эдгар Акопян скончался по дороге в клинику, а Эдвард Акопян умер в медцентре “Армения”. Телесные повреждения получил также Вардан Петросян, который после выписки из больницы был взят под стражу.
Вардан Петросян был приговорен к 5 годам лишения свободы. Позже было принято решение об отбывании актером наказания в открытом режиме.
12:57 31/08/2015  |  Актуальная тема Приговор в отношении актера Вардана Петросяна по делу о ДТП на Егвардском шоссе больше не претерпит изменений
16:52 21/04/2015  |  Криминальная хроникаПотерпевшая сторона и прокурор требуют ужесточить наказание актеру Вардану Петросяну
18:31 02/03/2015  |  Криминальная хроникаПотерпевшая сторона и прокурор подали апелляцию на приговор Вардану Петросяну, требуя ужесточить наказание актеру
15:31 26/01/2015  |  Актуальная темаОтец погибшего в ДТП подростка назвал “враньем” все заявления защиты Вардана Петросяна