Հայաստանը ջերմ ու բարեկամական հարաբերություններ ունի Վրաստանի հետ. Վիգեն Սարգսյան 03/11/2017 13:39 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանը և Վրաստանը պետք է հարաբերությունները կառուցեն՝ հիմնվելով հին ու եղբայրական կապերի վրա: Երևանում միջազգային երկխոսության «Վալդայ» ակումբի արտագնա նիստի ընթացքում այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը՝ անդրադառնալով հայ-վրացական հարաբերությունների ներկա մակարդային և հեռանկարներին:
«Վրաստանի հետ Հայաստանը ջերմ ու բարեկամական հարաբերություններ ունի: Մենք Վրաստանի հետ հարաբերությունները պետք է կառուցենք՝ նկատի ունենալով երկու ազգերի հին ու եղբայրական կապերը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Սարգսյանը:
Նա հավելեց, որ Հայաստանը և Վրաստանը սերտ աշխատում են՝ հույս հայտնելով, որ հայ-վրացական հարաբերություններում դրական շարժընթաց կլինի:

У Армении теплые и дружеские отношения с Грузией – Виген Саркисян 03/11/2017   16:41  |  Лента новостей
Армения и Грузия должны выстраивать отношения на фундаменте исторических и братских связей, заявил сегодня министр обороны Армении Виген Саркисян, выступая на выездной сессии международного дискуссионного клуба "Валдай" в Ереване.
“У Армении теплые и дружеские отношения с Грузией. Мы должны строить свои отношения, учитывая древние и братские отношения двух народов”, – цитирует Вигена Саркисяна "Арменпресс".
Он добавил, что Армения и Грузия тесно сотрудничают в надежде на позитивную динамику в двусторонних отношениях.