ԼՂ հարցով Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի համաձայնությունները պետք է կյանքի կոչվեն. Պոպով 03/11/2017   14:49  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Վիեննայում և Սանկտ Պետերբուրգում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունները պետք է կյանքի կոչվեն: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, այս մասին Բաքվում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ռուսաստանի համանախագահ Իգոր Պոպովը:
Դիվանագետը նշել է, որ համանախագահներն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկել են բանակցային սեղանին եղած գաղափարները: Նա նաև ընդգծել է, որ հանդիպմանը քննարկվել է իրադրությունը շփման գծում:
11:37 06/03/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՍերգեյ Լավրովը և Էլմար Մամեդյարովը կքննարկեն արցախյան հակամարտության կարգավորման հարցը

Венские и санкт-петербургские соглашения должны быть реализованы – Игорь Попов 03/11/2017   15:09  |  Карабахский конфликт
Достигнутые на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге соглашения должны быть реализованы.Об этом, как сообщает азербайджанское агентство АПА, заявил во время пресс-конференции в Баку российский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Игорь Попов.
Дипломат отметил, что сопредседатели  в ходе встречи с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым обсудили имеющиеся на столе переговоров идеи. Попов также сообщил, что на встрече обсуждалась ситуация на линии соприкосновения войск.
18:22 07/03/2017  |  Карабахский конфликтАзербайджан последовательно подрывает процесс реализации венских и санкт-петербургских договоренностей – МИД Армении
15:57 06/03/2017  |  Карабахский конфликтСтороны пока далеки от того, чтобы договориться по ключевым аспектам карабахского урегулирования - Лавров