Առաջիկա գիշերն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, իսկ վաղը կեսօրից ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են կարճատև տեղումներ 03/10/2017 12:05 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մարտի 11-ի գիշերը, 12-ի ցերեկը, 13-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 11-ի կեսօրից հետո, 12-ի գիշերը, 13-ի ցերեկը, 14-15-ը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են կարճատև տեղումներ, լեռնային գոտիներում՝ թաց ձյուն և ձնախառն անձրև, նախալեռնային և հովտային գոտիներում՝ անձրև:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ, 11-12-ն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը 11-ի և 12-ի գիշերները կբարձրանա 2-4 աստիճանով:
Երևան քաղաքում մարտի 11-ի գիշերը, 12-ի ցերեկը, 13-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 11-ի կեսօրից հետո, 12-ի գիշերը, 13-ի ցերեկը, 14-15-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև: Մարտի 11-12-ը հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:

Завтра в большинстве областей Армении ожидаются осадки 03/10/2017   12:15  |  Информационная платформа
Погода без осадков ожидается в Армении в ночь на субботу и ближайший понедельник, а также 12-го марта днем, сообщает Армгидрометцентр.
Завтра после полудня и в ночь на 12-е марта, а также 13-го и 14-15 марта в большинстве областей республики время от времени пройдут осадки: в горных районах – в виде мокрого снега и снега с дождем, в предгорьях и долинах – дождя.
Температура воздуха ночью 11-12 марта повысится на 2-4 градуса. Теплее всего будет в долинах Сюника, где 10-го марта днем воздух прогреется до + 18 градусов.
В Ереване в ночь на субботу, а также в воскресенье днем и 13-го марта ночью прогнозируется погода без осадков. 11-го марта после полудня, 12-го марта ночью, а также 13-го и 14-15 марта в столице время от времени ожидаются кратковременные дожди.
11-12 марта возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.. В ближайшие несколько дней воздух в Ереване прогреется днем до +14.