Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարը կայցելի Հայաստան 03/08/2017 13:08 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով մարտի 8-ից 10-ը Հայաստան կայցելի Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Կոցիասը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հունաստանի արտգործնախարարին կընդունեն Հանրապետության Նախագահն ու Ամնայն Հայոց Կաթողիկոսը։
Նիկոս Կոցիասը հանդիպումներ կունենա վարչապետ Կարեն Կարապետյանի, ինչպես նաև՝ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի հետ:
Մարտի 10-ին կկայանան Հայաստանի և Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները և համատեղ մամուլի ասուլիսը:

Глава МИД Греции посетит с официальным визитом Армению 03/08/2017 13:28 | Лента новостей
Министр иностранных дел Греции Никос Кодзиас по приглашению главы МИД Армении Эдварда Налбандяна прибудет 8 марта с трехдневным официальным визитом в Ереван.
Как сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства, главу МИД Греции примут президент Армении, Католикос всех армян Гарегин Второй, премьер-министр Карен Карапетян и министр обороны Виген Саркисян.
“10 марта пройдут переговоры глав МИД Армении и Греции, по итогам которых Эдвард Налбандян и Никос Кодзиас выступят с совместной пресс-конференцией”, - отмечается в сообщении.