Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ականանետ և ենթափողային նռնականետ 03/06/2017 09:40 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մարտի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Առաջնային գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ և ենթափողային նռնականետ` արձակելով 2 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատարր վերահսկողությունն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР сообщает о минометных и гранатометных обстрелах с азербайджанской стороны 03/06/2017   09:50  |  Карабахский конфликт
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских противоборствующих сил 5-го марта и в ночь на 6-е марта ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 55 раз, ведя обстрел из стрелкового оружия различных калибров, сообщает пресс-служба Министерства Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел по армянским позициям около 1000 выстрелов.
В северо-восточном направлении передовой линии азербайджанские ВС применили также 60-миллиметровый миномет и подствольный гранатомет, выпустив два снаряда.
“Передовые подразделения Армии обороны Арцаха полностью контролируют ситуацию на передовой, продолжая уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.