ԱՄՆ-ում բերման է ենթարկվել սպորտային կարատեի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Կամո Ունանյանը 03/06/2017   13:46  |  Քրեական խրոնիկոն
Օրեր առաջ ԱՄՆ-ի Վաշինգտոն քաղաքում ոստիկանության աշխատակիցները բերման են ենթարկել ազգությամբ հայ, սպորտային կարատեի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Կամո Ունանյանին։ Նրա մեքենայից առգրավվել է շուրջ 70.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք գումար և ատրճանակ:
Աշխարհի կրկնակի չեմպիոնի լրատվամիջոցների հետ կապերի մենեջեր Աննա Մնացականյանը «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց, որ Կամո Ունանյանի փաստաբանը հայտնել է, որ վերջինս տեղափոխել են ԱՄՆ-ի ոստիկանության  հատուկ բաժին, սակայն առաջիկայում նրան բաց կթողնեն:
Փաստաբանը Աննա Մնացականյանի միջոցով փոխանցել է նաև, որ  բավականաչափ հիմքեր չկան նրան կալանավորելու համար և նա ազատ կարձակվի:

Двукратный чемпион мира по спортивному карате Камо Унанян на днях был доставлен в спецотдел Полиции США 03/06/2017 14:14 | Криминальная хроника
На днях в Вашингтоне сотрудники Полиции подвергли приводу двукратного чемпиона мира по спортивному карате, армянина по национальности Камо Унаняна. Из его машины изъяли сумму, эквивалентную примерно $70 тыс., и пистолет.
Менеджер по связям со СМИ двукратного чемпиона мира Анна Мнацаканян сообщила “ФактИнфо”, что адвокат Камо Унаняна проинформировал, что спортсмен был доставлен в специальный отдел Полиции США, однако в ближайшее время его отпустят.
Согласно информации, которая была передана через адвоката Анну Мнацаканян, достаточных оснований для заключения спортсмена под стражу нет, он будет освобожден.