Կոնդի Հարութի սպանության գործը դատարանում է 03/04/2017   12:18  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ Մնացական Մարտիրոսյանի, կքննի Կոնդի Հարութի սպանության գործը:
42-ամյա Հարություն Գալստյանի սպանության գործով նախաքննությունն ավարտվել, է և գործով դատավարական հսկողություն իրականացնող դատախազը մեղադրական եզրակացությամբ հաստատել և ուղարկել է դատարան:
Նոր մանրամասներ՝ Կոնդի Հարութի սպանության գործով
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ 2016թ. սեպտեմբերի 18-ին «Արամյանց» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ «կրծքավանդակի ծակած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է դիմել 1974 թ. ծնված Հարություն Գալստյանը, ով գիտակցության չգալով մահացել էր:
Ըստ մեղադրանքի՝ 34-ամյա Արտակ Հովհաննիսյանը 2016թ. սեպտեմբերի 18-ին ժամը 23:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Ձորափի 40 հասցեում գտնվող «Արամյանց» բժշկական կենտրոն ՓԲԸ բակային հատվածում, Երևանի Չկալովի փողոցի 44 տան բնակիչ` 1974թ. ծնված Հարություն Գալստյանին ապօրինաբար դիտավորությամբ զրկել է կյանքից:
Արտակ Հովհաննիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:

Дело об убийстве “Арута из Конда” дошло до суда 03/04/2017 12:55 | Криминальная хроника
Суд ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна рассмотрит дело об убийстве Арутюна Галстяна(“Арута из Конда”).
Предварительное следствие по делу об убийстве 42-летнего Арутюна Галстяна завершилось; прокурор утвердил обвинительное заключение и направил в суд.
Ранее сообщалось, что 18-го из медцентра “Арамянц” поступила информация о том, что к ним с диагнозом “колотая рана грудной клетки” поступил Арутюн Ашотович Галстяна(1974 года рождения), который спустя несколько минут скончался в отделении реанимации.СК Армении сообщил новые подробности по делу об убийстве “Арута из Конда”Обвиняемым по делу проходит 34-летний Артак Ованнисян. Ему предъявлено обвинение по части 1 статьи 104(Убийство) УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.