Վարչապետը ցանկանում է, որ Արփինե Հովհաննիսյանը մնա կառավարությունում, ՀՀԿ-ն այլ կարծիքի է. «Ժամանակ» 03/04/2017 09:15 | Մամուլ
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ Վարչապետը ցանկանում է, որ Արփինե Հովհաննիսյանը մնա իր կողքին՝ կառավարությունում։ ՀՀԿ-ում, սակայն, մտածում են, որ Արփինե Հովհաննիսյանը կարող է ավելի օգտակար լինել ԱԺ-ում։
Որպես հիմնավորում՝ նրանք բերում են այն փաստը, որ օրենսդիրում ԱԺ փոխնախագահ նշանակվելու դեպքում Հովհաննիսյանը կարող է գլխավորել ԵԽԽՎ– ում Հայաստանի պատվիրակությունը։
«Արփինե Հովհաննիսյանը արդյունավետ և հոդաբաշխ անգլերեն իմացող եզակի ՀՀԿ-ականներից մեկն է։ Առաջիկա ժամանակաշրջանը որոշիչ կլինի Արփինե Հովհաննիսյանի համար՝ նա կմնա գործադիրում՝ արդարադատության նախարարի պաշտոնո՞ւմ, թե՞ կվերադառնա ԱԺ՝ օրինաստեղծ աշխատանքի»,–գրում է թերթը։

Премьер Армении и РПА разошлись во мнении по поводу дальнейшей судьбы Арпине Ованнисян - газета "Жаманак" 03/04/2017 10:57 | Пресса
Премьер-министр Армении Карен Карапетян хочет, чтобы министр юстиции Арпине Ованнисян оставалась рядом с ним в правительстве", пишет газета "Жаманак" .
Однако, как отмечает издание, в Республиканской партии Армении считают, что Арпине Ованнисян может быть более полезной в Национальном Собрании, и в качестве довода в пользу приводят тот факт, что в случае назначения вице-спикером она может возглавить делегацию Армении в ПАСЕ.
“Арпине Ованнисян одна из немногих членов РПА, хорошо владеющих английским языком. Ближайший период станет решающим для нее – останется ли она в кабмине на посту главы Минюста или вернется в парламент на законодательную работу", - пишет газета.