Ըմբշամարտ. Մեկ ոսկի, մեկ արծաթ, երկու բրոնզ՝ Կիևում 03/03/2017   23:10  |  Մարզական
Կիևում ավարտվեց ըմբշամարտի Ուկրաինայի ականավոր մարզիչներին ու ըմբիշներին նվիրված 21-րդ միջազգային մրցաշարի առաջին օրը,- տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Այսօր մրցագորգ մտած Հայաստանի հինգ հունահռոմեական ըմբիշներից չորսը բարձրացան պատվո պատվանդան: Սարգիս Քոչարյանը (լուսանկարում) 80 կգ քաշային կարգում հաղթեց բոլոր մրցակիցներին ու նվաճեց հաղթողի կոչումը:
Այս քաշային կարգում Ռաֆիկ Մանուկյանն արժանացավ բրոնզե պարգևի: Արծաթ նվաճեց 98 կգ քաշային Արթուր Շահինյանը, իսկ Գևորգ Ղարիբյանը երրորդ մրցանակակիր դարձավ 59 կգ քաշային կարգում:
Վաղը մրցագորգը կտրամադրվի Կարեն Ասլանյանին՝ 66 կգ քաշային կարգ, Վարշամ Բորանյանին՝ 75 կգ, Մաքսիմ Մանուկյանին՝ 85 կգ և Վաչիկ Եղիազարյանին՝ 130 կգ:
20:38 03/03/2017  |  ՄարզականՍարգիս Քոչարյանն ու Արթուր Շահինյանը մտել են Կիևի միջազգային մրցաշարի եզրափակիչ
16:09 11/06/2016  |  ՄարզականUWW. Հայ ըմբիշները վարկանշային աղյուսակներում
17:42 20/05/2016  |  ՄարզականՀունահռոմեական ոճի ըմբիշները հավաք են անցկացնում Վենեսուելայի և Բուլղարիայի թիմերի հետ (Տեսանյութ)
17:08 24/03/2016  |  ՄարզականՀունահռոմեական ոճի 4 ըմբիշներ կմասնակցեն Սերբիայի վարկանշային մրցաշարին
14:28 30/07/2015  |  ՄարզականՀունահռոմեական ըմբիշները մեկնում են Ստայկի
10:16 25/07/2015  |  Մարզական Պատանի հունահռոմեականները Սուբոտիցայում հանդես կգան 9 ըմբիշով
18:47 30/03/2015  |  ՄարզականՄինչեւ 23 տարեկանների ԵԱ. հունահռոմեական ոճի ըմբիշները վաստակել են մեկական արծաթե ու բրոնզե մեդալ
09:34 23/03/2015  |  Մարզական Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդների առաջնության արդյունքները
18:10 07/03/2015  |  ՄարզականՀունահռոմեական ոճի հայ ըմբիշների վարկանիշային դիրքերը
11:59 06/03/2015  |  Մարզական Ըմբշամարտ. հունահռոմեական ոճում Հայաստանը փորձելու է Օլիմպիական 6 ուղեգիր ձեռք բերել

Армянские борцы завоевали золото, серебро и две бронзы на международном турнире в Киеве 03/04/2017 13:15 | Спорт
В Киеве завершился первый день 21-й международного турнира, посвященный выдающимся тренерам и борцам Украины. Из 5 вышедших на ковер армянских борцов греко-римского стиля 4 взошли на пьедестал почета, сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
Саркис Кочарян (на фото) в весовой категории 80 кг победил всех соперников и завоевал чемпионский титул.
В этом же весе Рафик Манукян удостоился бронзовой медали.
Серебро завоевал Артур Шагинян (98 кг), а Геворг Гарибян стал третьим призером в весовой категории 59 кг.
Завтра на ковер выйдут Карен Асланян (66 кг), Варшам Боранян (75 кг), Максим Манукян (85 кг) и Вачик Егиазарян (130 кг).