Ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել «TR-107» տիպի հրթիռահրետանային կայանքներից 03/02/2017 09:53 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մարտի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Շփման գծի հարավարևելյան, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը ‹‹TR-107›› տիպի հրթիռահրետանային կայանքներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ձեռքի հակատանկային, հակատանկային հաստոցավոր, հաստոցավոր ավտոմատ ու ենթափողային նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակելով 51 արկ:

Азербайджанские ВС ночью вели обстрел по армянским позициям из РСЗО ”TR-107”, минометов и гранатометов - Минобороны НКР 03/02/2017   10:16  |  Карабахский конфликт
Первого марта и в ночь на 2-е марта  на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских противоборствующих сил ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 100 раз, ведя обстрел из минометов, гранатометов и стрелкового оружия различных калибров.
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 1200 выстрелов.
В юго-восточном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС открыли огонь из ракетно-артиллерийской установки типа ”TR-107”, 60 и 82-миллиметровых минометов, ручных противотанковых, противотанковых станковых, автоматических станковых и подствольных гранатометов, выпустив в целом 51 снаряд.
“Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая при необходимости и к ответным действиям”, - отмечается в сообщении.