Արթուր Սարգսյանը շարունակում է հրաժարվել քաղաքացիական հիվանդանոցում բուժումը շարունակելուց. ՄԻՊ 03/02/2017   13:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱՆ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորված անձ Արթուր Սարգսյանը Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցներին ևս նշել է, որ հրաժարվում է բուժումը շարունակել քաղաքացիական հիվանդանոցում: Այդ մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը:
«Մեր աշխատակիցներն այսօր առավոտյան եղել են «Դատապարտյալների հիվանդանոցում», ստուգել բոլոր հանգամանքները: Արթուր Սարգսյանը նաև մեր աշխատակիցներին է ասել, որ հրաժարվում է տեղափոխվել քաղաքացիական հիվանդանոց: Նրա առողջության պահպանման հարցն ինձ, նաև մեր աշխատակիցների համար առաջնային է», - «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Թաթոյանը:
Արթուր Սարգսյանն արդեն 21 օր է, ինչ հացադուլի մեջ է:
18:17 23/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Սարգսյանը հրաժարվում է առհասարակ որևէ տեսակի բուժօգնություն ստանալուց. ՔԿՎ պարզաբանումը
17:35 18/02/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱյդ Արթուրն է այս գործով մեղադրողն արդեն, այլ ոչ՝ ՀՔԾ-ն. Վահե Գրիգորյան և Տիգրան Եգորյան
16:01 14/02/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱրթուր Սարգսյանի կալանավորման վերաբերյալ ՀՀ գլխավոր դատախազության պարզաբանումը

"Доставщик еды" Артур Саркисян отказывается продолжить лечение в гражданской клинике - омбудсмен Армении 03/02/2017   14:07  |  Лента новостей
Доставивший продукты членам захватившей в июле прошлого года здание патрульно-постовой службы Полиции в Ереване вооруженной группы “Сасна црер”, Артур Саркисян отказывается от лечения в гражданской клинике. Об этом после заседания правительства в четверг  сообщил журналист омбудсмен Армении Арман Татоян.
В настоящий момент Артур Саркисян находится в УИУ “Больница для осужденных”.
“Наши сотрудники сегодня утром побывали в УИУ “Больница для осужденных”, проверили все  обстоятельства. Артур Саркисян сказал нашим сотрудникам, что отказывается от перевода в гражданскую клинику. Вопрос поддержания его здоровья для меня и наших сотрудников является первоочередным”, - цитирует Татояна “Арменпресс”.
Артур Саркисян уже 21 день как проводит голодовку.
Напомним, ранее стало известно, что суд постановил изменить меру пресечения в отношении Артура Саркисяна, заключив его под стражу сроком на два месяца. Артур Саркисян обвиняется в пособничестве вооруженной группе “Сасна црер” .