Ադրբեջանի տարածած տեղեկատվությունները հորինվածքներ են և իրականությանը չեն համապատասխանում 03/02/2017 13:37 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այսօր տարածած տեղեկատվություններն առ այն, թե իբր Մարտունու ուղղությամբ հայկական շտաբ է ոչնչացվել, իսկ Մարտակերտի հատվածում կանխվել է արցախյան կողմի դիվերսիոն-ներփաթանցման փորձը, հորինվածքներ են և իրականությանը չեն համապատասխանում: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ արցախյան կողմը երբեք նախահարձակի դերում հանդես չի գալիս և պատրաստ է հակառակորդի ցանկացած սադրանքի հասցնել ջախջախիչ հարված:

В Минобороны НКР опровергли инсинуации Баку и заявили о готовности нанести сокрушительный удар в ответ на любую провокацию противника 03/02/2017 13:51 | Карабахский конфликт
Минобороны Арцаха назвало выдумкой информацию Баку об ударе по штабу арцахских сил.
“Распространенные сегодня министерством обороны Азербайджана сведения о якобы уничтожении армянского штаба в направлении Мартуни и пресечении якобы предпринятой арцахской стороной попытке диверсионно-разведывательного проникновения на Мартакертском участке линии соприкосновения не соответствуют действительности, это всего лишь измышления”, - говорится в заявлении Минобороны Республики Арцах.
Минобороны Арцаха заявляет, что арцахская сторона никогда не выступает с позиций нападающего и готова нанести сокрушительный удар в ответ на любую провокацию противника.